Oceń wykłady na WNGiG

Chcemy zbadać Wasz odbiór wykładu, jako formy zajęć, dzięki czemu, możemy wspólnie polepszyć jakość wykładów na naszych studiach.

W tym celu stworzyliśmy krótką, anonimową ankietę. Wyniki tej ankiety zostaną przeanalizowane, a następnie przedstawione Radom Programowym Wydziału i Władzom Dziekańskim. Dlatego Wasz głos się liczy. Im więcej osób wypełni tę ankietę, tym pełniejszy będzie obraz jakości wykładów na naszym Wydziale. Udostępnijcie link do ankiety swoim znajomym, na grupach kierunków z Wydziału. Czas realnie wpłynąć na jakość kształcenia na WNGiG

Link do ankiety

SKNGeniusz2

Druga edycja warsztatów SKNGeniusz

Serdecznie zapraszamy do udziału w drugiej edycji SKNGeniusz! To seria wydarzeń organizowanych przez SKNG, która ma na celu doskonalenie naszych umiejętności
Więcej informacji:

Ankieta

Do 23 maja w systemie USOS dostępne są ankiety oceniające przedmioty i programy studiów.

Ankieta powstała we współpracy Studenckie Koło Naukowe Geografów im. Stanisława Pawłowskiego z Rada Samorządu Studentów WNGiG UAM. W ankiecie możesz wyrazić swoją opinię na temat liczby godzin danego przedmiotu, formy prowadzenia zajęć, a także zaproponować własne zmiany.
NIE jest to ankieta oceniająca prowadzących
Jak znaleźć ankietę?
To proste:
1. Zaloguj się do systemu USOSweb
2. Wybierz zakładkę Dla studentów
3. Z menu z lewej strony lub kafelków wybierz zakładkę Ankiety
4. Wypełnij ankiety!
Dzięki tym ankietom możesz mieć realny wpływ na poprawę programu studiów, dlatego gorąco zachęcamy Cię do ich wypełnienia

Forum SKNG

To już pewne! 29 kwietnia odbędzie się kolejna edycja FORUM SKNG! Czym jest FORUM? To miejsce wymiany myśli studenckiej. W tym roku przychodzimy do Was z nową formułą Forum. Będzie jeszcze bardziej kreatywnie i interaktywnie. W tym roku prelekcją otwierającą będzie wystąpienie dr Anny Dmowskiej ,,Od koła do doktora”. Więc jeśli ciekawią Cię tajniki pracy naukowej lub sam myślisz o tym, by kontynuować studia na poziomie doktorancki, zapraszamy do wysłuchania wystąpienia i zadawania pytań.

Zapraszamy studentów i licealistów do udziału w wydarzeniu.
Szczegółowy harmonogram:
15:30 - 15:35 Rozpoczęcie forum
15:35 - 15:50 "Od koła do doktora"- dr Anna Dmowska
15:50 - 16:05 "Dlaczego projekt naukowy może nauczyć więcej niż 3 lata studiów?"- Arkadiusz Słowiński, Milena Zięba
16:05 - 16:20 "Kierowanie sekcją - potencjalne problemy i stres"- Bartłomiej Tyrcha
16:20 - 16:35 "Co szkoła robi nie tak?"- Mateusz Robaczewski
16:35 - 16:45 Przerwa
16:45 - 17:00 "Dlaczego wykład jest najgorszą formą zajęć?"- Dominika Jaster
17:00 - 17:15 "'Ale dziś chłodno, gdzie to globalne ocieplenie'- obalamy mity o klimacie"- Katarzyna Sobkowiak i Adam Szczapiński
17:15 - 17:30 "Samotnie czy w pojedynkę? O towarzystwie w podróży"- Dorota Piechowiak
17:30 - 17:45 "Czego nauczyłem się poza studiami"- Michał Król
17:45 - 18:00 Zakończenie, dodatkowe wnioski i dyskusja
Przyjdź i dołącz do dyskusji!
Kiedy: 29 kwietnia 15.30- 18.00
Gdzie: platforma MS TEAMS
Link do wydarzenia podamy niedługo.

Wyniki konkursu Kowadło 2.0

Studenci Sekcji Geoimformacji i Sekcji Dydaktyki Geografii w gronie Laureatów VI edycji Konkursu Kowadło 2.0.

Serdecznie gratulujemy Laureatom VI edycji Konkursu Kowadło 2.0!
Jednym z nagrodzonych projektów jest MapLab, nad którym obecnie pracują studenci Sekcji Dydaktyki Geografii: Dominika Jaster i Mateusz Robaczewski oraz Sekcji Geoinformacji: Milena Zięba, Mateusz Ośko, Radosław Flak i Justyna Wołowczyk. Cieszymy się Waszym sukcesem i życzymy powodzenia w dalszych etapach pracy!

Inicjatywa Doskonałości

Dziś pragniemy podzielić się z Wami sukcesami, jakie osiągają Członkowie Naszego Koła! W ostatnim czasie dwa zespoły działające u SKNG uzyskały grant naukowy w ramach projektu "Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza".

Zespół w składzie: Katarzyna Sobkowiak, Adam Szczapiński, Maria Sznajder (Sekcja Meteorologii), Natalia Chojnacka i Jakub Skowroński (Sekcja Geoinformacji) Opiekun naukowy: prof. dr hab. Ewa Bednorz Tytuł projektu: Meteo Calc – kalkulator obliczający wybrane wskaźniki meteorologiczne i klimatyczne
Zespół w składzie: Zuzanna Palińska i Agata Piękniewska (Sekcja Speleologii) Opiekun naukowy: prof. dr hab. Grzegorz Rachlewicz Tytuł projektu: Lód w wybranych jaskiniach Tatr Polskich - ewolucja i stan wobec zmian klimatycznych Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

GeoNight

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie organizowane przez doktoranta Artur Żyto i doktor Magda Kugiejko pt.:"Wśród azjatyckich stepów i pustyń" odbędzie się 9 kwietnia o godz.18.00. Wydarzenie skierowane jest dla uczniów, nauczycieli i pasjonatów geografii.